Emmerová chce Ratha za svého náměstka.

zobrazeno 2044x

Uveřejněno 4. října 2005

Chci Ratha za náměstka, řekla Emmerová

Emmerová chce Ratha za svého náměstka.
--------------------------------------------------------------------------------

4. října 2005  13:59
Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová uvedla v rozhovoru pro MF DNES, že chce za svého náměstka prezidenta České lékařské komory Davida Ratha. Ten nabídku zváží a své rozhodnutí oznámí během několika týdnů.

"Velmi si té nabídky vážím, ale v tento okamžik se k tomu nemohu vyjádřit. Musím celou řadu věcí zvážit, měla by proběhnout řada jednání. Rád bych znal i názor premiéra, kolegů a dalších," řekl iDNES David Rath.

"Je to jedna z nabídek, které zaznívají. Beru ji velmi vážně, protože ta situace v resortu je velmi neutěšená. Víte, že se o mě spekuluje jako o řediteli VZP, řediteli nemocnice, ministrovi... doteď jsem to bral jako jednu z těchto věcí, nyní to však nabylo poněkud konkrétnější podobu," dodal.

Své rozhodnutí oznámí Rath během několika týdnů.

Ministryně si argumenty schovává
Milada Emmerová zatím nehodlá zveřejnit, s jakými argumenty půjde zítra na jednání s pojišťovnami. Na tiskové konferenci opakovala, že má čisté svědomí a necítí vinu za stav zdravotnických financí. Proti stávce ambulantních lékařů v úterý vystoupily nemocnice. Na tiskové konferenci Asociace českých a moravských nemocnic za ni promluvila její předsedkyně Jaroslava Kunová.

"Výhrady lékařů k tomu, že jim pojišťovny včas neplatí, chápeme, ale stávka systémově nic neřeší," řekla Kunová. Asociace se stávkou nesouhlasí a nepodpoří ji. Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík podotkl, že svoji část viny na problémech ve zdravotnictví nese každá jeho součást. "Mně to připomíná debatu, kdo přinesl hanbu do rodiny. Takhle se to brát nedá. Na destabilizaci zdravotnického systému jsme se podíleli všichni." "Dnes to není o stávkách, musíme si všichni sednout, udělat krok zpátky a společně se vypořádat s koláčem, který nenarůstá, ale všichni jsme se do něj zakousli a chceme si ho přerozdělit," dodal ředitel.

Lenka Petrášová, Olga Málková, nel, MF DNES, iDNES